Реабілітація після Ендопротезування кульшового суглоба починається наступного дня після операції

Опублікований: 06.08.2018
Реабілітація після Ендопротезування кульшового суглоба

Реабілітація. Наступного дня після операції Ендопротезування кульшового суглоба з хворим починає працювати методист з лікувальної фізкультури.

Підніматись з ліжка дозволяється майже одразу, однак ходити можна лише за допомогою милиць. Хворим похилого віку рекомендується користуватись ходунками для початку ходіння. У разі застосування протезу з цементним типом фіксації ми рекомендуємо ходіння за допомогою додаткової опори до місяця, без обмеження навантаження. Це пов’язано з тим, що на сам протез можна давати повне навантаження, але потрібен час для того, щоб загоїлись м’які тканини, пошкоджені під час операції, та відновились м’язи.

Якщо застосовується протез з безцементним типом фіксації, навантаження на оперовану кінцівку складає від 20% до 50% від маси тіла протягом перших трьох тижнів, і збільшується до 100% протягом 4 – 6 тижнів після операції.
З метою профілактики тромбоемболії хворі бинтують нижні кінцівки еластичним бинтом або користуються компресійними панчохами протягом 2 – 3 місяців після операції.

Виписка на амбулаторне лікування відбувається через 5 – 10 днів після операції.

Консультацію хворому призначають через 4 – 6 тижнів після операції з метою проведення контрольної рентгенографії оперованого суглоба та рекомендацій щодо подальшого реабілітаційного лікування.

У цей момент проводяться:

  • рентгенографія оперованого суглоба та її аналіз;
  • надання рекомендацій щодо подальшого реабілітаційного лікування.


Інші матеріали