Завідувач: Страфун Сергій Семенович


Відділення мікрохірургії та реконструктивно-відновної хірургії верхньої кінцівки
Адреса:
01054 Україна м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 27, 6-й поверх головного корпусу (ліве крило)
Телефон:
+380444861265 - проф. Страфун Сергій Семенович
Інше:
handclinic@gmail.com

Страфун Сергій Семенович

Завідувач клінікою:

Заслужений діяч науки і техніки України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «ортопедія і травматологія», член-корреспонде́нт НАМНУ, член міжнародної Асоціації ортопедів-травматологів SICOT, член міжнародної Асоціації малоінвазивної та артроскопічної хірургії ISACOS, Президент Асоціації ортопедів-травматологів України, Головний редактор науково-практичного журналу "Вісник ортопедії, травматології та протезування", член редколегії журналів «Травма», «Літопис ортопедії і травматології», заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», автор більше 250 наукових робіт, у тому числі 4 монографій і 7 авторських свідоцтв на винаходи,  які присвячені актуальним проблемам травматології та ортопедії, доктор медичних наук, професор

Страфун Сергій Семенович

У клініці мікрохірургії та реконструктивно-відновної хірургії верхньої кінцівки ДУ “ІТО НАМН України” проводиться весь спектр оперативних втручань з використанням найсучасніших методик, які застосовуються в травматології та ортопедії, в тому числі і з використанням мікрохірургічної та артроскопічної технологій.  Щорічно оперуються більше 1200 пацієнтів з важкими травмами, їх наслідками та захворюваннями опорно-рухового апарату (переломи, хибні суглоби, пошкодження нервів, м’язів, сухожиль і зв’язок, а також внутрішньосуглобові переломи дегенеративно- дистрофічні захворювання опорно-рухового апарату).

Основними пріоритетними напрямками клініки є складні мікрохірургічні та реконструктивно-відновлювальні операції при переломах і хибних суглобах кісток кінцівок, при пошкодженнях нервів та м’язів, а також зв’язкового апарату суглобів. Також у клініці проводиться впровадження сучасних біотехнологій з використанням збагаченої тромбоцитами плазми (факторів росту) і стовбурових клітин, ліпофілінгу, що дозволяють підвищити ефективність оперативних втручань, а в деяких випадках проводити ефективне консервативне лікування.

Види хірургічних втручань:

  • Мікрохірургічні оперативні втручання з пересадки м’язів та комплексів тканин для лікування дефектів кісток та м’яких тканин, а також для заміщення пошкоджених м’язів при ішемічних ураженнях, та пошкодженнях нервів.
  • Лікування переломів і хибних суглобів кісток кінцівок за допомогою сучасних методик остеосинтезу (внутрішньокісткового, накісткового, з використанням апаратів зовнішньої фіксації і кісткової пластики).
  • Операції при ушкодженні сухожиль верхньої кінцівки (плеча, передпліччя, сухожиль згиначів і розгиначів пальців) з використанням анкерів і сучасних силіконових імплантів для відновлення їх функції в повному обсязі.
  • Операції на кистьовому суглобі при переломах кісток передпліччя та зап`ястку та їх наслідках, операції на зв’язковому апараті суглобів кисті, видалення гангліїв суглобів, а також реконструктивні операції при наслідках травм і захворюваннях кисті.
  • Первинне та ревізійне едопротезування суглобів верхньої кінцівки (плечового, ліктьового, кистьового та дрібних суглобів кисті і пальців) при травмах, їх наслідках чи захворюваннях.
  • Увесь спектр артроскопічних оперативних втручань (на колінному, плечовому, ліктьовому, кистьовому, а також кульшовому та гомілковостопному суглобах) при пошкодженні менісків і зв’язок колінного суглоба, нестабільності, звичних вивихах і пошкодженнях ротаторної манжети плечового суглоба, дебрідмент при хондроматозі, гангліях, травматичних і дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів кінцівок.
  • Відкриті оперативні втручання на суглобах при пошкодженні ротаторної манжети плеча, нестабільності ліктьового та колінного суглобів.
  • Малоінвазивні оперативні втручання при хибних суглобах кінцівок, з використанням збагаченої тромбоцитами плазми (факторами росту).

Основними пріоритетними напрямами наукової роботи клініки є розробки нових технологій лікування при пошкодженнях нервів, дефектів кісток і тканин при травмах та їх наслідках, удосконалення методів лікування пошкоджень та захворювань плечового ліктьового і суглобів кисті, а також пошкоджень сухожиль верхньої кінцівки. У клініці проводяться роботи з використанням збагаченої тромбоцитами плазми (факторів росту) і стовбурових клітин для лікування травм і захворювань опорно-рухового апарату.

Записатись на прийом:

Пальці, кисть (болять, не працюють, німіють та ін.) – Безуглий Артур Анатолійович, Тимошенко Сергій Вікторович

Кистьовий суглоб (болить, не працює та ін.) – Тимошенко Сергій Вікторович, Безуглий Артур Анатолійович

Передпліччя (болить, не працює та ін.) – Всі лікарі

Ліктьовий суглоб, лікоть (болить, не працює та ін.) – Курінний Ігор Миколайович, Страфун Олександр Сергійович

Плече (перелом, болить, не працює та ін.) – всі лікарі

Плечовий суглоб (болить, не працює та ін.) – Страфун Олександр Сергійович, Богдан Сергій Володимирович

Ключиця (перелом та ін.) – Всі лікарі 

Лопатка (перелом та ін.) -  Курінний Ігор Миколайович


Лікарі Клініки