Через 5 — 10 днів після операції пацієнта виписують на амбулаторне лікування, рекомендують ходити за допомогою милиць до 4 тижнів, після чого можна перейти на ходіння з тростиною...

Опублікований: 12.08.2018
Реабілітація після ендопротезування колінного суглоба

Наступного дня після операції ендопротезування колінного суглоба з хворим починає працювати методист з лікувальної фізкультури.

Підніматись з ліжка дозволяється майже одразу, однак ходити потрібно лише за допомогою милиць. Хворим похилого віку рекомендується застосовувати ходунки для початку ходіння. Колінні ендопротези лише з цементним типом фіксації, тому ми рекомендуємо ходіння за допомогою додаткової опори до місяця без обмеження навантаження. Це пов’язано з тим, що на сам протез можна давати повне навантаження, але потрібен час для того, щоб загоїлись м’які тканини, пошкоджені під час операції, і відновились м’язи.

Через 5 — 10 днів після операції пацієнта виписують на амбулаторне лікування, рекомендують ходити за допомогою милиць до 4 тижнів, після чого можна перейти на ходіння з тростиною.

Функціональний результат через 10 днів після операції ендопротезування лівого колінного суглоба

Консультацію хворому призначають через 4 – 6 тижнів після операції для контрольної рентгенографії оперованого суглоба та рекомендацій про подальше реабілітаційне лікування.

Інші матеріали