Герасименко Сергій Іванович

Має понад 250 наукових робіт, в тому числі 10 монографій, автор 15 винаходів і патентів.



Герасименко Сергій Іванович – керівник клініки захворювань суглобів у дорослих ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» (в минулому Республіканський центр ендопротезування суглобів), доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України. В 1975 році закінчив Київський інститут О.О. Богомольця та був направлений на роботу до Київського НДІ травматології та ортопедії, де пройшов шлях від лікаря до професора, керівника клініки захворювань суглобів у дорослих, заступника директора з науково-лікувальної роботи ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України». Стаж наукової та науково-педагогічної роботи перевищує 35 років.

Керівник багатьох науково-дослідних робіт. Член редакційної колегії журналу «Вісник ортопедії, травматології та протезування», член ученої ради ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», член спеціалізованої вченої ради захисту кандидатських та докторських дисертацій при ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», член Президії правління асоціації ортопедів-травматологів України, член Президії правління асоціації ревматологів України, член Всесвітньої організації хірургів-ортопедів-травматологів (SICOT), член Американської академії хірургів-ортопедів (AAOS).

Автор більш ніж 250 наукових праць, в тому числі 10 монографій, автор 15 винаходів та патентів.

Основними напрямками наукової та практичної діяльності є діагностика та лікування різних захворювань та травм опорно-рухового апарату, зокрема:

  • остеоартроз великих суглобів;
  • ревматоїдний артрит;
  • хвороба Бехтерева;
  • травми опорно-рухового апарату та їх наслідки.

Досвід – тисячі операцій з ендопротезування суглобів

В його послужному списку тисячі операцій з ендопротезування кульшового, колінного, ліктьового та плечового суглобів, різноманітних хірургічних втручань на колінному та інших суглобах з відмінними та хорошими результатами в 99% випадків.

Для вдосконалення знань та практичних навичок відвідує ортопедичні клініки Німеччини, Великобританії, Франції, Чехії.

Підготував цілий ряд кандидатів і докторів медичних наук, серед яких є вже і професори.

Протягом довгих років був Головним ортопедом-травматологом Міністерства охорони здоров’я України.

Нагороджений Грамотою Верховної Ради України, Грамотою Кабінету Міністрів, отримав почесне звання «Заслужений лікар України», нагороджений знаком «Відмінник охорони здоров’я СРСР», в 2005 році – лауреат Міжнародної премії з медицини ім.. Х.Х. Реккевегу.