Калашников Андрій Валерійович

Широкий діапазон публікацій Андрія Валерійовича у вітчизняних і зарубіжних виданнях становить 270 наукових праць, у тому числі — 3 монографії та 2 розділи в монографіях спільно з іншими авторами.Калашников Андрій Валерійович - завідувач клінікою №10: Відділення травматичних пошкоджень опорно-рухового апарату та проблем остеосинтезу

КАЛА́ШНИКОВ Андрій Валерійович (20. 10. 1963, с. Шестаково Іркут. обл., РФ) – ортопед-травматолог. Д-р мед. н. (2003), проф. (2010). Закін. Вінн. мед. ін-т (1987). Працював лікарем. Від 1990 – в Ін-ті травматології та ортопедії НАМНУ (Київ): від 2001 – зав. наук.-організац. метод. відділу. Вивчає проблеми діагностики й лікування розладів репаратив. остеогенезу при переломах довгих кісток, остеопорозу; організац. і клін. аспекти політравми; питання ендопротезування суглобів, застосування препаратів вітаміну D та кальцію в ортопедії і травматології.

Широкий діапазон публікацій Андрія Валерійовича у вітчизняних і зарубіжних виданнях становить 270 наукових праць, у тому числі — 3 монографії та 2 розділи в монографіях спільно з іншими авторами. Щороку видається статистичний довідник з аналізом стану ортопедо-травматологічної допомоги населенню України, є автором 17 винаходів. За вагомий внесок у наукову і практичну діяльність у галузі ортопедії і травматології та за підготовку спеціалізованих кадрів А.В. Калашнікову в 2009 р. присвоєно почесне звання “Заслужений лікар України”.

У 2011 р. його було обрано президентом ВГО “Українська асоціація травматології та остеосинтезу”, яка входить до Європейського товариства травматології та невідкладної хірургії. У рамках ВГО проведені Всеукраїнські конференції за міжнародною участю у 5 містах України. З травня 2013 р. є членом ради директорів Європейського товариства травматології та невідкладної хірургії.

Протягом останніх десяти років Андрій Валерійович виконував ряд відповідальних громадських обов’язків — був членом Ради з питань державної реєстрації медичних виробів Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення. З 2010 р. — заступник голови науково-експертної ради Держлікінспекції МОЗ України. Виконує обов’язки голови групи клінічної апробації та голови експертної комісії ДУ “ІТО НАМН України”, а з вересня 2005 р. — член комісії інституту з нормоконтролю та метрологічної експертизи.

Професор А.В. Калашніков плідно співпрацює з профільними установами зарубіжних країн, де освоював нові методи лікування, неодноразово брав участь у міжнародних конференціях, семінарах та виставках — у Лейпцігу (Німеччина), ряді міст Польщі, м. Бангкок (Таїланд), Індії, Ізраїлі, Італії. У 2012 р. виступав з доповідями на 13 конгресі ЕSТЕS у Базелі (Швейцарія), а в 2013 р. — у Ліоні (Франція) на 14 конгресі, де його доповідь була визнана однією з 30 кращих, а постерна — однією з 12 кращих.

За сумлінну працю та особистий внесок у розвиток охорони здоров’я Андрія Валерійовича нагороджено Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України, Почесною грамотою Президії Академії медичних наук України, грамотою ВГО “Українська асоціація ортопедів-травматологів” та медаллю Польського товариства ортопедів-травматологів