Грицай Микола Павлович

Автор понад 200 наукових праць, у тому числі 3 монографій, присвячених вивченню особливостей клінічного перебігу, пошуку методів та пластичних матеріалів для комплексної терапії кістково-гнійної інфекції залежно від ґенезу патологічного процесу, його локалізації, віку пацієнтів та впливу хронічного іонізуючого опромінювання на організм хворих.Спеціалізується на:
– Лікуванні наслідків травм кінцівок (деформацій, вкорочень).
– Реконструктивно-відновлювальних ортопедичних втручаннях після інфекційних ускладнень в тому числі після металоостеосинтезу (накладного, внутрішньокісткового и чрезкісткового).
– Лікуванні остеомиеліту кінцівок методом керованого чрезкісткового остеосинтезу за Ілізаровим.
– Лікуванні несправжніх суглобів, кісткових дефектів, незрощених переломів (з/без шкірного дефекту), ускладнених та неускладнених інфекційним процесом.
– Лікуванні гематогенного остеомиеліту різної локалізації, в тому числі і атипових форм у дорослих та дітей (абсцес Броді, остеомиеліт Гарре, пухлиноподібних).
– Вільній і невільній кістковій пластиці в лікуванні хронічного остеомиеліту опорно-рухового апарату у дорослих і дітей.
– Лікуванні гнійних ускладнень після ендопротезування суглобів.
– Тимчасовому спейсеруванні великих суглобів після гнійних уражень (гнійні артрити, гнійні ускладнення після первинного ендопротезування з послідуючим реендопротезуванням).