Електроміографія
ЕМГ є діагностичною процедурою для оцінки стану м’язів, нервів і нервових клітин, які їх контролюють. Метод допомагає виявити причину таких частих проблем, як м’язова слабкість в кінцівках, порушення чутливості (оніміння і ін.)
Режим роботи:
- КТ/МРТ: 09:00-16:00
- Рентген: 09:00-15:00
- Інші відділення: 09:00-16:00
- У вихідні дні - за домовленістю
Адреса:
- вул. Бульварно-Кудрявська,27,
Київ, 01601, Україна - Чеховський провулок, 7,
Київ, 01601, Україна
Що таке електроміографія (ЕМГ)?
ЕМГ є діагностичною процедурою для оцінки стану м’язів, нервів і нервових клітин, які їх контролюють. Метод допомагає виявити причину таких частих проблем, як м’язова слабкість в кінцівках, порушення чутливості (оніміння і ін.), Або болю, а також дозволяє виявити, з чим вони пов’язані – з патологією спинного мозку, корінців, нервів або м’язів.
Вибір ведучої методики дослідження залежить від поставлених клінічних завдань (тобто від клінічного діагнозу, з яким Вас направив лікуючий лікар – невропатолог, травматолог, терапевт, ендокринолог та ін.).
Основні методики дослідження
Дослідження нервової провідності за допомогою стимуляційної ЕМГ частіше використовується при патології периферичних нервів (травматичних і компресійних невропатій (тунельних синдромів), полиневропатий різного генезу), патології нервово-м’язової передачі (міастенії). При виконанні цього дослідження периферичні нерви стимулюються короткочасними електричними імпульсами. Методика неінвазивна, так як використовується накожний стимулюючий і відводять електроди.
Голкувату ЕМГ частіше застосовують при підозрі на наявність захворювань мотонейронів (спінальної аміотрофії, бічного аміотрофічного склерозу і ін.), власне м’язів (міопатії, запальні захворювання та ін.). При цьому в м’яз вводиться тонкий голчастий електрод, який і реєструє активність м’язи в спокої і при скороченні.
Як правило, в діагностиці патології нервово-м’язової системи використовується комплекс Електроміографічних методик (електронейроміографія), які доповнюють один одного і дозволяють диференціювати різні захворювання, визначити характер патологічного процесу і його перебіг.
ЕМГ дає можливість підтвердити клінічний діагноз, проводити моніторинг перебігу та лікування захворювання.
Найбільш часто ЕМГ призначається при:
- Захворюваннях мотонейронів спинного мозку (бічний аміотрофічний склероз (БАС), поліомієліт, вторинні ураження мотонейронів при пухлинах і сирингомиелии, ін.)
- Первинно-м’язових захворюваннях (прогресуючі м’язові дистрофії, ендокринні міопатії, поліміозит і ін.)
- Патології периферичних нервів різного генезу (поліневропатії запальні, дисметаболічні (цукровий діабет та ін.),
- При екзогенної інтоксикації (лікарська, алкогольна та ін.), При системних захворюваннях сполучної тканини, спадкові та ін.)
- Травматичних ушкодженнях периферичних нервів і сплетінь верхніх і нижніх кінцівок
- При компресійних ураженнях периферичних нервів (синдром зап’ястного, кубитального каналу і ін.)