д.м.н. Долгополов Олексій Вікторович
Безрученко Сергій Олегович

Опублікований: 02.08.2018
Пошкодження сухожилка довгої голівки двоголового м'яза плеча

Болі в плечовому суглобі та обмеження функції може бути внаслідок запалення або пошкодження сухожилка довгої голівки двоголового м’яза плеча. З давних часів сухожилок біцепса відомо, як потенційна причина болі в плече. Патологічні стани включають в себе запалення, різні ступені дегенерації , часткові розриви, вивихи та підвивихи. На сьогодні існує багато методів лікування патології сухожилка довгої голівки двоголового м’яза плеча – від консервативного лікування (блокади в ділянку проходження сухожилка) при початкових стадіях захворювання до оперативного лікування – тенотомія (пересічення сухожилка від місця його прикріплення) або тенодез (пересічення сухожилка з фіксацією останнього в іншому місці).

Покази до оперативного втручання.

Болі в проекції проходження сухожилка довгої голівки двоголового м’яза плеча, які не можна вилікувати консервативно протягом 4-6 місяців

Виразний теносиновіїт, дегенерація сухожилка довгої голівки двоголового м’яза плеча.

Pulley lesion (пошкодження зв’язок, що утримують сухожилок довгої голівки біцепса) II, III, IV тип за Habermeyer

Вивихи сухожилка довгої голівки двоголового м’яза плеча 1а, 1b та 2 тип пошкодження за класифікацією Habermeyer та Walch

Оперативне лікування.

В більшості випадків пацієнтам з пошкодженням сухожилка довгої голівки двоголового м’яза плеча показано оперативне втручання – тенотомія або тенодез сухожилка, яке виконується під загальним знеболенням (наркоз). Проводиться артроскопічна ревізія (операція через проколи 3-5 мм) та дебрідмент (чистка) плечового суглоба, виявляється сухожилок довгої голівки двоголового м’яза плеча та ступінь його пошкодження та в залежності від типу пошкодження виконується оперативне втручання. Тривалість оперативного втручання 40- 60 хвилин. Стаціонарне лікування – 2-3 дні.

Реабілітація.

Після оперативного втручання пацієнт іммобілізує верхню кінцівку протягом 5 тижнів в м’якій пов’язці Дезо. Після чого починають активну реабілітацію з інструктором ЛФК. Фізичні навантаження в спортивному залі або фітнес центрі дозволяється через 4-6 місяців після операції. Через 9 місяців дозволено повний об’єм рухів та навантаження на прооперовану верхню кінцівку.





Інші матеріали