9 – 10 лютого 2021 року відбулася офіційна презентація міжнародного науково-медичного проєкту, пов’язаного з використанням доданої віртуальної реальності (HoloLens 2) в хірургічній практиці

Опублікований: 11.02.2021
HoloLens 2

9 – 10 лютого 2021 року відбулася офіційна презентація міжнародного науково-медичного проєкту, пов’язаного з використанням доданої віртуальної реальності (HoloLens 2) в хірургічній практиці. Його автором та ініціатором виступила компанія Microsoft. В проєкті взяли участь 13 країн світу, серед них США, Франція, Великобританія, Німеччина, ОАЕ, Бразилія, Мексика, Марокко та інші. Україна також є активним учасником цього проєкту. Нашу державу в ньому представляла клініка мікрохірургії та реконструктивно-відновлювальної хірургії верхньої кінцівки ДУ «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України».

В ході виконання міжнародної програми в клініці мікрохірургії було проведено кілька оперативних втручань різного ступеня складності з використанням окулярів доданої реальності HoloLens 2, одне з яких (реверсивне ендопротезування плечового суглоба) відбувалось у режимі он-лайн з віртуальним спостереженням з боку міжнародних медичних експертів.

Використання технології «доданої реальності» дозволяє вивести на окуляри оператора дані обстежень пацієнта, його рентгенівські знімки чи комп’ютерну томографію або, приміром, отримати консультацію колег, які бачать в режимі он-лайн те саме, що бачить хірург.

Вважаємо, що використання технології «доданої реальності», особливо в комплексі з навігаційними системами, дозволить скоротити терміни оперативних втручань, насамперед тих, які потребують прецизійної точності, полегшить роботу хірурга та зменшить променеве навантаження (від рентгенівських знімків) на пацієнта та лікаря. В рамках представлення проєкту відбулися численні он-лайн інтерв’ю, круглі столи та презентації оперативних втручань.

Інші матеріали