Забій колінного суглоба. Пошкодження надколінка.
Звернулися батьки з дитиною, хлопчиком 9 років. Зі слів хлопчика, під час бігу він впав і вдарився правим коліном об металеву огорожу. В той самий день батьки звернулися до ТП, де було виконано рентгенографію (рис. 1 ).
Опублікований: 06.08.2020Звернулися батьки з дитиною, хлопчиком 9 років. Зі слів хлопчика, під час бігу він впав і вдарився правим коліном об металеву огорожу. В той самий день батьки звернулися до ТП, де було виконано рентгенографію (рис. 1 ).
Рис. 1. Первинний діагноз: забій колінного суглоба. Накладено фіксуючу пов’язку.
Через 5 днів батьки дитини самостійно звернулися до дитячого ортопеда в ІТО НАМН України, який призначив УЗО. При виконанні ультразвукового обстеження правого колінного суглоба було виявлено два мʼякотканні дефекти в зоні кріплення сухожилка чотириголового м'яза стегна довжиною до 5 мм і шириною до 5-7 мм (рис. 2 ). Форма кортикального шару верхнього полюсу надколінка порушена: деформована з наявністю вдавлення, порушена цілісність кісткової лінії, частково фрагментована; гематома м'яких тканин в зоні ураження.
Рис. 2
Рис. 3 – Надколінок справа поздовж
Рис. 4 – Надколінок зліва – здоровий (контрлатеральна сторона)
Рис. 5 – Обидва надколінки впоперек
Після виявлення пошкоджень за результатами УЗО, пацієнту було змінено тактику лікування: призначено іммобілізаційну шину, ходу з опорою (милиці) та відповідні медикаменти.