Філіпчук Віктор Васильович
- Доктор медичних наук
-
Завідувач відділу реконструктивної ортопедії та травматології дитячого і юнацького віку
Відділення реконструктивної ортопедії та травматології дитячого і юнацького віку
Д.м.н. Завідувач відділу реконструктивної ортопедії та травматології дитячого і юнацького віку
Навчався у Київському медичному інституті; після закінчення інститут у 1989 році, обраний за конкурсом на навчання до клінічної ординатури у УкрНДІТО (1989-1991 рр.). З 1991 року працював на посаді лікаря ортопеда-травматолога клініки патології суглобів у дітей та підлітків. В 1994 році обраний на посаду наукового співробітника цієї ж клініки.
У 1998 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Хондроліз кульшового суглоба на грунті юнацького епіфізеоліза головки стегнової кістки», отримав наукову ступінь «кандидат медичних наук». В 1999 році обраний за конкурсом на посаду старшого наукового співробітника. В 1999 - 2001 рр. стипендіат Кабінету Міністрів України. З 2007 року провідний науковий співробітник. Автор/співавтор 110 друкованих праць, 3-х деклараційних патентів. Був виконавцем 7 науково-дослідних робіт ДУ «ІТО НАМН України», з них у 3 був відповідальним виконавцем.
Перший в Україні впровадив потрійну остеотомію тазу за Ганцом (Бернська методика) та Соколовським (Білоруська методика), технологію хірургічної дислокації стегнової кістки за Ганцом, методику корекції варусної деформації проксимального відділу стегнової кістки SUPER HIP за Палі та модифіковану методику остеотомії шийки за Даном при юнацькому епіфізеолізі головки стегнової кістки. За значний внесок у розвиток медичної науки і практики охорони здоров’я у 2010 році був нагороджений почесною грамотою Президії НАМН України. У 2013 році став кандидатом у лауреати громадської відзнака у сфері медицини: Національної Медичної Премії 2013 року в номінації «Практикуючі лікарі».
У 2016 році захистив докторську роботу на тему «Синдром фемороацетабулярного конфлікту у пацієнтів дитячого, підліткового та юнацького віку», отримав наукову ступінь «доктор медичних наук».
Має членство в Українській Асоціації Ортопедів-Травматологів (УАОТ), Всеукраїнській асоціації дитячих ортопедів- травматологів, Асоціації дитячих лікарів хірургічних спеціальностей.
Стажування:
- 2000 −клініка дитячої ортопедії у шпиталю Сант-Луї (Hospital Saint-Louis), м. Париж
- 2002 – клініка Університету Норфвестерн (Northwestern Memorial Hospital), м. Чикаго
- 2007 – стажування я в шпиталі ім. проф. Адама Груци, ( Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy), м. Отвоцк
Тренінги та курси:
- 2016 – курс Європейської спільноти з питань кульшового суглобу (European Hip Society), Мюнхен
- 2020 - курс Європейського товариства ортопедів педіатрів «Хірургія кульшового суглоба: від дітей до молодих дорослих» (Hospital Universitari Son Espases)