Кабінет Міністрів України 3 березня 2021 р. ухвалив рішення щодо розширення переліку установ НАМН України, у яких буде змінено механізм фінансування третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Опублікований: 08.04.2021
Змінено механізм фінансування третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги

Кабінет Міністрів України 3 березня 2021 р. ухвалив рішення щодо розширення переліку установ НАМН України, у яких буде змінено механізм фінансування третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/visokospecializovanu-medichnu-dopomogu-lyudi-zmozhut-otrimuvati-bezkoshtovno-u-8-mi-zakladah-namn-rishennya-uryadu

Це дозволить людям безкоштовно отримувати високоспеціалізовану медичну допомогу у 8 окремих науково-дослідних установах НАМН.

До них належать чотири установи, які були учасниками пілотного проекту у 2017-2020 роках, та чотири нові науково-дослідні установи НАМН України:

  • Інститут травматології та ортопедії,
  • Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка,
  • Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії
  • Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського.

«Уряд продовжує підтримувати державні медичні установи для надання пацієнтам безкоштовних високоспеціалізованих медичних послуг та розширює їх перелік. За ці послуги сплачує держава, без доплати з кишені пацієнта. На їх реалізацію Національній академії медичних наук України з державного бюджету у 2021 році передбачено 1,8 млрд гривень. Також реалізація постанови дозволить реєструвати медичні установи в електронній системі охорони здоров’я. Це сприятиме синхронізації дій всіх зацікавлених сторін з питань реформування галузі охорони здоров’я», ‒ прокоментував рішення Уряду заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 вересня 1996 р. № 1138
Київ

Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах

(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1138-96-%D0%BF#Text)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 03 березня 2021 р. № 181
Київ

Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук

(https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-vprovadzhennya-ta-realizaciyi-novogo-mehanizmu-finansovogo-zabezpechennya-nadannya-t30321)


Інші матеріали