Мінімально інвазивна операція видалення грижі міжхребцевого диска через невеликий прокол за допомогою ендоскопа.

Опублікований: 22.03.2018
Ендоскопічна мікродискектомія

В Інституті травматології та ортопедії успішно впроваджений новий метод лікування гриж хребта - ендоскопічна мікродискектомія.

Ендоскопічна мікродискектомія – мінімально інвазивна операція видалення грижі міжхребцевого диска через невеликий прокол за допомогою ендоскопа. Інноваційний метод забезпечує можливість видалення будь-яких гриж міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта без дестабілізації хребта або міжхребцевого диска, що є частим ускладненням відкритих операцій. Підхід і техніка дозволяють повністю усунути грижу і гіпертрофію суглобів. Спеціальні інструменти дозволяють виключити пошкодження нервів, що робить цю операцію не тільки найбезпечнішою, а й найбільш ефективною.

Ендоскопічна мікродискектомія

Переваги:

  • Мінімальна травматизація оточуючих тканин;
  • Швидке відновлення з мінімальною реабілітацією, швидке повернення до звичного способу життя (через 3 дні);
  • Низький рівень післяопераційного болю, що вимагає мінімального знеболення або без нього;
  • Маленький розріз (менше 1 см) призводить до зниження частоти інфекційних ускладнень і мінімальної крововтрати;
  • Місцева анестезія нівелює ризики пов'язані із загальним наркозом і забезпечує добре самопочуття після операції;
  • 1-2 дні перебування в стаціонарі;
  • Ідеальна для пацієнтів, які мають протипоказання до відкритої хірургії або загальної анестезії.

У чому відміна від традиційної мікродискектомії?

Ендоскопічна хірургія хребта не вимагає тривалого стаціонарного перебування, загальної анестезії, великого розрізу, тривалого періоду відновлення і реабілітації для відновлення звичної діяльності.

Які покази до ендоскопічних операцій на хребті?

Грижі міжхребцевих дисків різних локалізацій і фораменальні стенози є найбільш частими показами до ендоскопічної хірургії.

Хто є кандидатом на лікування?

  • Якщо у Вас болі в попереку та/абов нозі пов`язані із грижею хребта;
  • Епідуральні стероїдні ин’єкції та консервативні методи лікування не мають ефекту;

то Ви є кандидатом на ендоскопічну мікродискектомію.

Про процедуру:

Процедура ендоскопічної мікродискектомії проводиться під місцевою анестезією. Пацієнт знаходиться в свідомості під час процедури і здатний забезпечити зворотний зв'язок з хірургічної групою. Після проведення місцевої анестезії тонка голка вводиться в прилеглу, до ураженого диска область. На відміну від інших хірургічних утручань, мікродискектомія через невеликий розріз призводить лише до мінімальної травматизації м'язів і тканин, що оточують хребет. Для доступу до грижі використовуються спеціально розроблені інструменти які виключають травматизацію нервових структур хребта. Ендоскоп являє собою тонку трубку діаметром із стандартний олівець, в якому знаходяться камера, підсвічування і портал для спеціального інструментарію.

Ендоскопічна мікродискектомія

Чудова візуалізація через ендоскоп дозволяє лікарю досліджувати анатомію хребта і ідентифікувати елементи, що генерують біль, таким чином, вибірково видаляючи грижі при збереженні здорових тканин. Ендоскоп має відкритий портал для доступу спеціальних мікроінструментів відповідних для зондування, розсічення, схоплювання і видалення патологічних елементів. Вся процедура проходить під флюороскопічною навігацією, що забезпечує точне і безпечне розміщення всіх необхідних інструментів. По завершенні процедури ендоскоп видаляється, і на розріз накладається 1 шов. Через 2 години після процедури пацієнт може вставати і з мінімальними обмеженнями обслуговувати себе. Увечері або на наступний день пацієнт виписується з лікарні.



Інші матеріали