Обґрунтування закупівлі - Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні (Функціональне ліжко)

Опублікований: 07.08.2023
Обґрунтування закупівлі - Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні (Функціональне ліжко)

Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі – серпень 2023

Обґрунтування медико-технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за єдиним закупівельним словником: дк 021:2015: (cpv): 33160000-9  устаткування для операційних блоків

 Очікувана вартість (тис. грн)  - 4230,00 млн.грн

 ДК 021:2015: (CPV): 33190000-8: Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні (Функціональне ліжко- 54 шт,  Функціональне ліжко - 6 шт)

№ з/п

Код та назва відповідно до НК 024:2019

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

  1.  

34873 -  Меблі для лікарень механічні

ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ЛІЖКО (Медичне)

шт

54

  1.  

34873 -  Меблі для лікарень механічні

ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ЛІЖКО (Медичне)

шт

6

 

 

 

 

 

Щорічно у відділеннях ДУ “ІТО НАМН України” виконується близько 9000 оперативних втручань, серед яких значна кількість - це операції 4-5 категорії складності, які тривають більше 4 годин.

Ліжковий фонд Інституту налічує 430 ліжок. Функціонують 10 вузькоспеціалізованих відділень ортопедо-травматологічного профілю та відділення реабілітації відповідного ортопедо-травматологічного профілю. Кількість ліжок кожного відділу корелює з потребами у високоспеціалізованій ортопедо-травматологічній допомозі певного сегменту пацієнтів. У 2022 році проведено реструктуризацію ліжкового фонду і відкрито відділення важкої поліструктурної травми (01.08.2022) на 30 ліжок, основний контингент пацієнтів якого, це військові та цивільні, що постраждали внаслідок російської агресії в Україні.

Змінилась структура нозологій пацієнтів: збільшилась кількість травм, в тому числі бойових, та наслідків травм. В результаті середня тривалість перебування хворих на ліжку збільшилась на 11 %, значно зросла кількість оперативних втручань.  Зайнятість ліжка становила 202 днів, що на 20 днів більше, ніж у 2021 році.

Від початку війни, яку розпочала росія проти України, в клініках нашого закладу надають ортопедо-травматологічну допомогу військовим та цивільним пацієнтам із важкими пораненнями кінцівок та хребта. Такі ушкодження, а також тяжкі ортопедичні захворювання здатні на довгий термін прикувати хворого до ліжка. Медичні функціональні ліжка здатні забезпечити зручність лежачому пацієнту, а також полегшити догляд за такими хворими для медичного персоналу.

Ліжка розділяють за типом приводу, який використовується для зміни положення ліжка, а також кількістю секцій. Найбільш бюджетний варіант – функціональне ліжко з механічним, гідравлічним приводом зміни висоти ліжка та положення секцій. Враховуючи важкість ушкоджень наших пацієнтів, потрібно більше секцій для прийняття зручного положення. Ліжко з двома секціями та більше, особливо актуально для хірургічних відділень, так як таке ліжко буде набагато функціональнішим, ніж ліжко з однією секцією.

Також необхідним є додаткове обладнання у вигляді протипролежневих матрасів, ортопедичного тримача для легкого та безпечного підняття з ліжка, інфузійної стійки та санітарного устаткування.

Більше однієї третини ліжок Інституту потребують заміни через їх незадовільний технічний стан.  На сьогодні є нагальна потреба в  придбанні 90  функціональних ортопедичних ліжок (60 запланованих на початку 2023 року та ще 30 після внесення змін) для забезпечення перебування цивільних хворих після складних реконструктивних втручань та поранених пацієнтів з важкими поліструктурними ушкодженнями кінцівок.

Завантажити файл для детального перегляду інформації >>>



Інші матеріали