Обґрунтування закупівлі 45450000-6 — Інші завершальні будівельні роботи (Капітальний ремонт операційного блоку (центральне стерилізаційне відділення) ДУ ІТО НАМНУ а саме: частини приміщень цокольного поверху, корпусу клінічного з конференцзалою (частина 1) у 2023 році.

Опублікований: 02.06.2023
Обґрунтування закупівлі 45450000-6 — Інші завершальні будівельні роботи (Капітальний ремонт операційного блоку (центральне стерилізаційне відділення) ДУ ІТО НАМНУ

Обґрунтування медико-технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за єдиним закупівельним словником: Код предмету (CPV) 45450000-6 — Інші завершальні будівельні роботи (Капітальний ремонт операційного блоку (центральне стерилізаційне відділення) Державної установи "Інститут травматології та ортопедії НАМН України", а саме: частини приміщень цокольного поверху, корпусу клінічного з конференцзалою (частина 1) у 2023 році.

Державна установа «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» з метою запровадження ефективної системи аналізу та контролю за використанням коштів державного бюджету, виділених на впровадження та реалізацію нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, в частині економії коштів за ресурсними видатками (комунальні та експлуатаційні послуги).

Обґрунтування обсягів закупівлі. Обсяги визначено відповідно до очікуваної потреби, обрахованої Замовником на основі проведеної експертизи на ПКД стадії РП.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі. Якісні характеристики визначено відповідно до проектно-кошторисної документації та з урахуванням загальноприйнятих норм і стандартів для зазначеного предмета закупівлі.

ОБҐРУНТУВАННЯ ОЧІКУВАНОЇ ЦІНИ ЗАКУПІВЛІ/БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ.

Очікувана вартість визначається на основі чинного законодавства України:

Виділено кошторисом на 2023 рік – 50 000,00 тис.грн

Експертний звіт (позитивний) – 55136,426 тис.грн. в т.ч. ПДВ – 20%, з урахуванням авторського та технічного нагляду (781,8 тис. грн).

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ Капітального ремонту операційного блоку (центральне стерилізаційне відділення):

 

Основним завданням центрального стерилізаційного відділення є забезпечення стерильними інструментами, обладнанням та необхідними матеріалами роботи операційного блоку, перев’язочних та маніпуляційних Клініки Інституту.

На сьогодні в Клініці Інституту проводиться стерилізація високими температурами в сухожарових шафах різного об’єму які розміщені в операційних, перев’язочних та маніпуляційних. Але саме сухожарові шафи втричі скорочують терміни виживання металевих виробів! Передстерилізаційна підготовка: мийка, очистка від забруднення переважно проводяться в цих же приміщеннях, що грубо порушує законодавчу базу умов стерилізації. Для автоклавування транспортування чисельного матеріалу проводиться взагалі в сусідньому корпусі. Наявні лише 4 автоклави з корисним об’ємом лише до 100 літрів кожний, що морально та технологічно застаріло, а незначна пропускна здатність майже в чотири рази зменшує темп та об’єм стерилізації, в подальшому стерильні бікси транспортуються в різні погодних умовах через подвір’я до клінічного корпусу, що також має вплив на стан стерильного матеріалу.

На сьогоднішній день в Клініці Інституту збільшилася на 69% кількість операцій з 5676 (2012 рік) до 9626 в 2022 році.

За цей період збільшилося до 1500 операцій з приводу ендопротезувань великих суглобів, що вважаються в світі самими тяжкими та складними операціями для проведення яких застосовуються численні металеві інструменти, пристрої та допоміжні матеріали сумарна вага на одне оперативне втручання інколи досягає 50 кг. Подібне забезпечення складають і операції з металоостеосинтезу перелому кісток, що складають 2/3 всіх операцій. Інструментарій та обладнання вимагають відповідного індивідуального автоклавування. В геометричні прогресії до 3000 тисяч на рік зросла кількість ендоскопічних операцій, дороговартісне, тендітне та крихке обладнання та інструментарій для виконання цих операцій має свою специфіку та умови стерилізації і пріоритетом є стерилізація навпаки низькими температурами! Чисельні розхідні матеріали, особливо з пластику та гуми взагалі потребують специфічної стерилізації.

Тому капітальний ремонт у  відділенні повинно бути проведено з урахуванням сучасного стану, потреб і перспективи роботи в першу чергу операційного блоку та приміщень де використовуються стерильні інструменти, обладнання, витратні матеріали при цьому базуватися на сучасних медичних, санітарно-гігієнічних, будівельних, протипожежних та енергозберігаючих вимогах та нормативах.

Центральне стерилізаційне відділення повинно бути розташоване  в  цокольному поверсі самого хірургічного корпусу. Відділення має бути непрохідним, а всі приміщення мають бути розділені на дві зони: "брудну", де працюють з інфікованими, забрудненими та нестерильними матеріалами і "чисту", де проводяться роботи з вже стерильними матеріалами. Вхід в чисту зону можливий тільки через санітарний пропускник.

У Центральне стерилізаційне відділення (ЦСВ) передбачити розміщення таких  приміщень:

-                 приміщення приймання і зберігання нестерильних матеріалів;

-                 приміщення приймання текстилю;

-                 приміщення розбору, миття і сушіння хірургічних інструментів;

-                 приміщення  виготовлення, комплектування  перев`язочних матеріалів;

-                 комора  пакувальних матеріалів;

-                 стерилізаційна (із стерильної і нестерильної половин);

-                 санітарний шлюз - 2;

-                 склад стерильних матеріалів;

-                 експедиційна (видача матеріалів);

-                 адміністративне приміщення;

-                 кімната персоналу;

-                 приміщення  водопідготовки;

-                 приміщення дезінфекції транспортних візків;

-                 приміщення зберігання предметів прибирання -2;

-                 побутові приміщення.

 Завантажити файл для детального перегляду інформації >>>



Інші матеріали