Обґрунтування закупівлі - 33180000-5 Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму (33183100-7 Ортопедичні імплантати,уточнюючий код)

Опублікований: 06.05.2024
Обґрунтування закупівлі - 33180000-5 Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму (травень-червень 2024)

Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі – травень-червень 2024

Обґрунтування медико-технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за єдиним закупівельним словником: ДК 021:2015: (CPV): 33180000-5 Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організму) 33183100-7 Ортопедичні імплантати, уточнюючий код

ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» є головною науково-дослідною установою МОЗ і НАМН України, робота якого спрямована на вирішення проблем етіології, патогенезу, профілактики, діагностики та надання висококваліфікованої медичної допомоги населенню України з захворюваннями та травмами опорно-рухового апарату, в клініці якої  виконують  операції найвищого рівня складності згідно найсучасніших стандартів, які потребують використання сучасного обладнання та розхідних матеріалів.

Пріоритетним завданням установи є впровадження в широку медичну практику інноваційних технологій з виконання малоінвазивних артроскопічних втручань на колінному, плечовому, кульшовому, ліктьовому та гомілковоступеневому суглобах, які відповідають найсучаснішим міжнародним стандартам надання високоспеціалізованої медичної допомоги, сприяють найшвидшому одужанню та повному функціональному відновленню пацієнта, скорочують тривалість лікування та необхідних реабілітаційних заходів.

Для впровадження артроскопічних технологій та розвитку окремих сучасних напрямків високоспеціалізованої допомоги, зокрема оперативних втручань з відновлення різних структур та  зв'язкового апарату суглобів, кількість яких щороку зростає та складає переважну більшість втручань, виконуваних артроскопічним шляхом, необхідною складовою успіху хірургічного втручання є застосування спеціального обладнання та інструментарію, наявного у декількох найвідоміших світових постачальників, таких як Smith&NephewPLS (Великобританія), Аrthrех (США), RichardWolf (Німеччина),  СоnМесdLinvatec (США).

Вищезазначені компанії – провідні постачальники та розробники артроскопічного обладнання, які нарівні з апаратурою пропонують сучасні технологічні рішення, методики із застосуванням відповідного інструментарію для їх виконання.

З перших днів  війни,  яку розпочала Російська федерація по всій Україні, в  Клініці нашої установи  надають ортопедо-травматологічну допомогу пацієнтам із вогнепальними пораненнями, цивільному населенню та військовим різних мілітарних формувань з різними травмами та захворюваннями. Значна частина  цих оперативних втручань це операції з використанням астроскопічної техніки (видалення осколків з порожнини суглобу, розриви зв'язок, пошкодження хрящових структур та інш.).

Завдяки проведеним  у 2022 році закупівлям, лікарі ДУ ІТО НАМНУ змогли надати високотехнологічну допомогу 1000 пораненим з проблемами вколінному, плечовому, кульшовому, ліктьовому та гомілковоступеневому суглобах. Продовжуються оперативні втручання і цивільному населенню.

За останні роки кількість оперативних втручань, які виконуються із застосуванням артроскопічних методик значно зросла. Це  дозволило скоротити час перебування пацієнта на ліжку, що в свою чергу також вплинуло на зростання кількості пацієнтів та оперативних втручань. В 2022 році інститутом було придбано ще три сучасних артроскопа і  виконано більше 3 000 оперативних втручань з використанням астроскопічної техніки, але це не вирішило питання всіх потреб Установи на сьогоднішній день. Більше половини клінічних відділень інституту використовують в своїй роботі вищезазначене обладнання. В 2022 році відкрилося  клінічне відділення для лікування важкої бойової  поліструктурної травми, в тому числі з пошкодженням суглобів.

Значна кількість військових з вогнепальними пораненнями та дефектами суглобів вимагає спеціалізованого підходу до лікування, в тому числі з використанням високоякісних імплантатів та ендопротезів.

Нажаль майже 80% поранень-це кістки та суглоби. На сьогодні у військових госпіталях планові оперативні втручання з використанням артроскопічної техніки заборонені, тому велику кількість внутрішньосуглобових пошкоджень взяла на себе Клініка нашої установи. Виконано більше 4500 оперативних втручань пораненим та постраждалим, з них більше 2000 з використанням артроскопічної техніки. Більше 1000 це меніскєктомія та видалення сторонніх тіл ( осколків та інш.). Серед внутрішньосуглобових ушкоджень на сьогодні лідерами є пошкодження передньої схрещеної зв’язки колінного суглоба ( виконано більше 50 операцій за рахунок благодійних фондів),  ще   та розриви та пошкодження м’яких структур плечового суглоба ( виконано біля 100 операційза рахунок благодійних фондів при пошкодженні суглобової губи,  ротаторної манжети, розриви біцепса та інших м’язів). Приблизно прогнозована кількість пацієнтів які очікують в черзі біля 300. Всі складні операції виконуються на стійках закуплених в 2022-2022 роках, вони мають сучасний інструментарій для проведення таких оперативних втручань, всі хірурги пройшли відповідне навчання для виконання оперативних втручань на цих стійках, цим інструментарієм, та відповідними фіксаторами. Для проведення таких оперативних втручань військовим потрібні фіксатори які мають відповідні показники по кількісним  операціям у світі та сертифікати. Велика кількість статей в світовій літературі вказує на використання фіксаторів Smith&NephewPLS (Великобританія), Аrthrех (США), у більше ніж 100 000 пацієнтів.

Упродовж останнього року, наша установа зіткнулася з майже 50% зростанням кількості прооперованих пацієнтів, досягнувши понад 12 000 оперованих пацієнтів на рік. Це свідчить про збільшений попит на медичні послуги та необхідність забезпечення відповідного обсягу ресурсів.

Постійні зміни в медичному законодавстві та перехід на новий механізм фінансування від НСЗУ змушують адаптуватися до нових умов. Створення резерву дороговартісних імплантів та ендопротезів на 3-4 місяці 2025 року дозволить уникнути перебоїв у наданні медичних послуг у перехідний період.

Тому, враховуючи все вищезазначене, виходячи із  зростання потреб у виконанні певних видів артроскопічних втручань та сучасних тенденцій у розвитку високоспеціалізованої ортопедо-травматологічної допомоги, вважаємо за доцільне розглянути можливість закупівлі 300 різних фіксаторів для різних оперативних втручань при    розривах передньої схрещеної зв’язки, та 200 для використання при різноманітних пошкодженнях плечового суглоба.

Завантажити файл для детального перегляду інформації >>>Інші матеріали