Обґрунтування закупівлі - 33150000-6 Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії. Назва предмета закупівлі: ДК 021:2015: 33150000-6 Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії (Обладнання для реабілітації -16 лотів)

Опублікований: 01.05.2024
Обґрунтування закупівлі - 33150000-6 Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії

Відкриті торги з особливостями. Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі – травень 2024

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ, ЯКІСНИХ ТА КІЛЬКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

Назва предмета закупівлі: ДК 021:2015: 33150000-6 Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії (Обладнання для реабілітації -16 лотів)

Розмір бюджетного призначення та/або очікувана вартість предмета закупівлі: 20 000,00 тис. UAH

ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» є головною науково-дослідною установою НАМН України, робота якого спрямована на надання висококваліфікованої медичної допомоги населенню України з захворюваннями та травмами опорно-рухового апарату.

Відділення реабілітації ДУ «ІТОНАМНУ» є одним з небагатьох за травматолого-ортопедичним профілем, що надає допомогу во всіх трьох періодах – гострому, післягострому та довготривалому. Під час повномасштабного вторгнення значно збільшилась кількість поранених  з вогнепальними травмами кінцівок. Крім того, згідно з  законом про реабілітацію у сфері охорони здоров’я та мультидисциплінарним підходом, до цього процесу залучено багато спеціалістів. Це диктує розширення та покращення умов стаціонару для підвищення ефективності роботи. Так як стаціонар фактично не має нового сучасного обладнання, фахівці з реабілітації перенавантажені та потребують нових інструментів з метою оптимізації процесу фізичної терапії.

На сьогодні є потреба у придбанні сучасних роботизованих комплексів, інтелектуальних систем із зворотнім зв’язком, бігових, підвісних систем, апаратів для механотерапії. Останнє пов’язано зі збільшенням кількості хворих (ветеранів, військовослужбовців, які мріють повернутись до професійної діяльності) з тяжкими травмами кінцівок на етапах реконструктивного лікування. Реабілітація цієї категорії пацієнтів потребує вищого рівня технологій ніж той, що може запропонувати Інститут.

Нами було проведено дослідження ринку та зроблено аналіз провідних виробників Technomex, Yikang medical, Rimec, ALLCARE innovations, Enraf-Nonius. Також, критерієм вибору були висока ефективність і адаптивність пристроїв з простотою в користуванні,  гарантійне та післягарантійне обслуговування з безкоштовним проведенням навчальних інструктажів з працівниками реабілітаційних центрів.

Розглянувши експертні моделі зазначених виробників, їх можливості в реабілітації пацієнтів з травмами та захворюваннями  опорно-рухового апарату, ми дійшли висновку, що нашим вимогам найбільше відповідає 1.Підвісна система, що складається з стаціонарної рейки жорстко зафіксованої на стелі і підйомного блоку. Використовується для підйому і переміщення пацієнта, а також для підтримки при тренуванні ходи. Є важливою складовою для реабілітації пацієнтів з високим ампутаціями нижніх кінцівок, неконсолідованими переломами стегнової кістки та кісток гомілки.

2. Система та набір для підвісної слінг терапії. Перевагою даної системи є можливість проводити вправи в стані часткового або повного розвантаження ваги пацієнта, включаючи  нейром'язову активацію, використання  для вправ з дітьми та дорослими. 

3. Пристрій для тренування нижніх та верхніх кінцівок з еластичним упором - тренажер для активної реабілітації. Малогабаритний переносний тренажер, зручний  для терапії опорно-рухового апарату. Робота апарату полягає у створенні регульованої навантаження при розробці суглобів та м'язів нижніх і верхніх кінцівок.

4. Реабілітаційний велотренажер. Перевага застосування останнього забезпечується завдяки таким функціям, як велике м’яке сидіння, яке також можна точно розташувати для ефективного тренування під час реабілітації. Регульована довжина кривошипа призначена для пацієнтів з обмеженим діапазоном рухів. Відстеження прогресу є простим, завдяки вимірюванням MET/Вт і завантажуванням даним тренувань. Двосторонні вимірювання потужності та графічні дані зворотного зв’язку також інтегровані для ретельного моніторингу асиметрії рухливості, щоб терапевти могли виправити її на ранній стадії для швидшого відновлення.

5. Інтелектуальна система для навчання верхніх кінцівок - роботизована інтелектуальна система зі зворотнім зв'язком для реабілітації. Перевага даного реабілітаційного комплексу для функціональної терапії верхніх кінцівок з мотиваційним тренуванням полягає у використанні віртуальної комп'ютерної технології і нової медичної теорії реабілітації. Він точно моделює рухи верхніх кінцівок в реальному часі. Завдяки екрану та зворотному зв'язку пацієнти можуть активно виконувати багатосуглобні  або односуглобні тренування. Тренажер підтримує тренування як з опорою, так і зі зменшенням ваги на руки. Також, у нього є інтелектуальний зворотний зв'язок, тривимірне навчання і потужна система оцінки. Він сприяє єдиному спільному руху суглобів,  стимулює силу м'язів, підвищує витривалість м'язів, відновлює спільну координаційну здатність, відновлює гнучкість суглобів.

6. Апарат для пасивної розробки плечового суглоба. Перевага цього пристрою у можливості його застосування як пацієнтам, які можуть сидіти (у тому числі і в інвалідному візку), так і для лежачих хворих. Зручна конструкція механізму розробки регулюється по висоті для зручності пацієнтів, а у процесі реабілітації тренажер забезпечує абсолютно анатомічні рухи плечового суглоба трьома типами руху: згинання-розгинання, відведення-приведення, обертання. На даному апараті пасивне налаштування кутів рухів суглоба та швидкість здійснюється за допомогою механічних обмежувачів, а під час проведення процедури в руці пацієнта знаходиться пульт, за допомогою якого він може будь-якої миті зупинити або запустити процедуру, що дає можливість не напружувати м'язи та зосередитися на виконанні вправ.

7. Апарат для пасивної розробки ліктьового суглоба. Апарат дозволяє працювати як з пацієнтами в положенні сидячи, так і з хворими, що лежать. Наявність провідного пульта управління дає можливість пацієнту самостійно запускати та зупиняти сеанс терапії. Такий контроль дозволяє пацієнту розслабити м'язи руки, що сприятливо впливає на ефективність лікування. Апарат оснащений мобільною підставкою зі стопорами на колесах і легко переміщатися всередині залу, дозволяє проводити реабілітацію ліктьового суглоба двома типами рухів: згинання-розгинання, обертання.

8. Апарат для пасивної розробки променево-зап’ясткового суглоба. Важливою складовою є те, що апарат дозволяє працювати як із сидячими, так і з лежачими хворими. Наявність провідного пульта управління дає можливість пацієнту самостійно запускати та зупиняти сеанс терапії. Такий контроль дозволяє пацієнту розслабити м'язи кисті, що сприятливо впливає на ефективність лікування. Апарат оснащений мобільною підставкою зі стопорами на колесах і легко переміщатися всередині клініки. Пристрій керується редукторним двигуном постійного струму з мікропроцесорним керуванням.

9. Апарат для пасивної розробки суглобів нижніх кінцівок. Перевага даного апарату полягає в можливості проведення  механотерапії всіх трьох суглобів нижньої кінцівки.

10. Багатофункціональний стіл для розробки дрібної моторики рук (ерготерапії). Застосовується ерготерапевтом для розробки м'язів і суглобів верхніх кінцівок в складі обладнання для реабілітації. Перевагою стола є те, що одночасно і незалежно можуть займатися до 4 осіб. Тренажер підходить як для правої, так і для лівої верхньої кінцівки,  з метою поліпшення мобільності суглобів, сили і витривалості м'язів після травм і оперативних втручань. Заняття на тренажері також позитивно впливають на поліпшення проприоцепції кисті, покращують координацію.

11. Балансирна платформа - система для мобілізації організму та функціональної реабілітації. Вона має широкий спектр функціональних реабілітаційних застосувань і являє собою найбільшу еволюцію в галузі реабілітації, оскільки його ексклюзивний рух (природний рух тіла по спіралі) стимулює глибоку пропріоцепцію та відновлює м'язовий і постуральний баланс тіла. Платформа дозволяє функціонально та динамічно лікувати величезну кількість кістково-м’язових патологій, запроваджуючи новий підхід до реабілітації. Це засіб реабілітації, заснований на використанні, контролі, реабілітації та оптимізації природних спіральних рухів тіла. Реабілітація, що виконується в повній безпеці, швидкість і амплітуда регулюються відповідно до терапевтичних потреб.

12. Система аналізу ходи. Враховуючи те, що інститут травматології ортопедії є науково-дослідним, дана система є надважливою  для клінічного аналізу ходи в реабілітаційній медицині, травматології-ортопедії. Дані певного часу можуть нескінченно відтворюватися в режимі 3D, що дозволяє користувачеві неодноразово спостерігати за деталями ходи, а також може використовуватися як порівняння ступеня реабілітації до та після лікування. Система може оцінювати цикл ходи, зміщення суглобів нижніх кінцівок та зміни кутів суглобів нижніх кінцівок, які представлені користувачеві через стовпчасті, смугові графіки. Функція порівняльного аналізу: дозволяє користувачам проводити порівняльний аналіз до і після лікування, а також дозволяє проводити порівняльний аналіз із даними про стан здоров’я конкретного пацієнта. 3D відтворення: надає вигляд зліва, вид зверху, вигляд ззаду.  Останнє дуже важливо для пацієнтів після протезування. Забезпечує різні  види тренувальних режимів з візуальним зворотним зв’язком: тренувальні вправи окремих рухів: окремі режими руху кульшових, колінних та гомілковостопних суглобів у циклі ходи, окремі режими руху кульшових, колінних та гомілковостопних суглобів у циклі ходи однієї нижньої кінцівки, тренування кроку.

13. Cистема ізокінетична для тестування та тренування суглобів. Перевага полягає у можливості її застосування у  всіх періодах реабілітації для плечових, ліктьових, променево-зап'ясткових, кульшових, колінних та гомілковостопний суглобах. Система використовує передову технологію динамічного контролю імпедансу, інтегрує кілька функцій в одній машині та реалізує п'ять методів тренування: ізокінетичне, ізометричне, ізотонічне, безперервне пасивне тренування та пропріоцептивне тренування. Прилад може проводити реабілітаційні тренування для більш ніж 20 рухів шести основних суглобів пацієнтів з травмами кінцівок і пошкодженнями периферичних нервів. За допомогою кількісної оцінки функцій, інтерактивного тренування на віртуальній сцені, у порівняння  інших методів для реабілітаційних вправ, інноваційний мобільний ізокінетик забезпечує широкі можливості клінічного застосування.

14. Масажні столи з регулюванням висоти . Перевагою є три секції, електричне регулювання висоти, наявність колес з гальмами для переміщення столу, пульту дистанційного керування: Наявність спеціального ключа для блокування регулювання функцій столу, регулювання підголівника : -85° / +35°, секцій для ніг у положення сидячи: 90°, та можливість знаходження на столі пацієнта з максимальною вагою 150 кг.

15. Тракційний стіл  - призначений для імпульсного та постійного сухого витягування шийного та поперекового відділів. З переваг – наявність електронної системи, що автоматично підтримує зусилля натягу на заданому рівні або змінює його відповідно до заданої програми. При цьому, електронний таймер плавно зменшує зусилля, відключає апарат і подає звуковий сигнал після закінчення процедури. У разі появи болючих відчуттів пацієнт може перервати процедуру за допомогою дистанційного аварійного вимикача, що робить його застосування безпечним.

16. Апарат для ультразвукової терапії. Спеціальна двочастотна конструкція випромінювачів дозволяє використовувати його для вибіркового впливу на тканини, розташовані на різній глибині. Його сенсорний екран полегшує його використання. Перевагою є те, що можна ефективно лікувати пацієнтів імпульсним та безперервним ультразвуком. Він пропонує всі можливості сучасної ультразвукової терапії.

17. Апарат для лазерної терапії. Використовується для ефективного знеболювання, загоєння ран і регенерації тканин за допомогою різних випромінювачів. Зручний інтерфейс користувача дозволяє отримати доступ до встановлених програм процедур, режиму ручного налаштування і списку вибраних програм.

18. Апарат ампліпульс для електротерапії. Перевага полягає у вбудованих терапевтичних лікувальних програмах, різноманітній формі, що  може бути створена в двох каналах апарату: ЧЭНС, СМТ,  класична чотириполюсна інтерференція, стимуляція, діадинамічні токи, прямокутні та трикутні токи, гальванічний ток, мікроток (10 мкА - 1 мА), високовольтні імпульси.

Від початку повномасштабної війни, в відділенні реабілітації надають високоспеціалізовану медичну допомогу військовим та цивільним пацієнтам з наслідками тяжких ушкоджень та травм кінцівок. Завдяки збільшенню пропускної спроможності та модернізації реабілітаційного простору, закупівлі оснащення, реабілітація поранених українських бійців у нашому закладі стане ще доступнішою і  дозволить здійснювати на сучасному рівні підходи до лікування хворих з широким спектром патології опорно-рухового апарату.

Завантажити файл для детального перегляду інформації >>>Інші матеріали