Обґрунтування закупівлі - Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Денситометр рентгенівський)

Опублікований: 01.07.2024
Обґрунтування закупівлі. 33110000-4 Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини

Відкриті торги з особливостями. Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі – липень 2024

Обґрунтування технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Назва предмета закупівлі: (Денситометр рентгенівський) ДК 021:2015: 33110000-4 Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини

Очікувана вартість визначається на основі чинного законодавства України: Враховуючи потребу установи, на підставі проведеного аналізу — обсяг закупівлі обраховано із фактичної потреби. Обґрунтування технічних та якісних характеристик: Якісні характеристики визначені із врахуванням особливостей діяльності установи та із врахуванням загальноприйнятих норм і стандартів для забезпечення предмета закупівлі. Обґрунтування очікуваної ціни предмета закупівлі: Очікувана вартість обрахована відповідно до існуючих цін на аналогічні види товарів

Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Денситометр рентгенівський)

Розмір бюджетного призначення та/або очікувана вартість предмета закупівлі: 4 232 375,00 UAH

Номер плану:  UA-P-2024-07-04-010666-a  Оголошено тендер UA-2024-07-04-008210-а

Остеопороз, є найпоширеніше метаболічне захворювання скелета, що характеризується зменшенням щільності кісткової тканини, порушенням мікроархітектоніки кістки, збільшенням ризику виникнення переломів із суттєвим впливом на захворюваність і смертність. Дослідження стану кісткової тканини та остеопорозу базуються на використанні методу рентгенівської денситометрії, яка є "золотим стандартом" в оцінці мінеральної щільності кісткової тканини. Достовірності результатів обстеження становить 98-99%. Завдяки показнику мінеральної щільності кісткової тканини в комплексі з іншими показниками можна визначити стратегію, тактику, об’єм і методи лікування та майбутньої реабілітації.

На базі відділення функціональної діагностики ДУ «ІТО АМНУ» більше 10-ти років працює «Центр остеопорозу». Кожен рік, понад 1300 пацієнтів отримують висококваліфіковану діагностичну та консультативну допомогу. З лютого 2020 року ми втратили можливість проводити рентгенівську денситометрію у зв’язку з виходом з ладу нашого апарата LunariDXA (2007 року випуску) та технічним станом, що не підлягає ремонту (висновок сервісної підтримки виробника від 16 лютого 2021 року).

  Центр  є складовою частиною науково-практичної роботи ДУ «ІТО НАМН України», тісно співпрацює з відділами та відділеннями інституту, на базі яких виконують ендопротезування суглобів та МОС кісток та хребта, дитячою клінікою та іншими. Завдяки наявним об’єктивним даним показників мінеральної щільності кісткової тканини є можливість планування тактики лікування, вибору імпланту, методу фіксації ендопротеза тощо та розробка етапів подальшої реабілітації з відповідним навантаженням кінцівки. З початком широкомасштабної агресії Росії проти України з’явилась  велика кількість травмованих та поранених цивільних і військових, які потребують індивідуального підходу до лікування та реабілітації уражень опорно-рухового апарату. Вогнепальні та мінно-вибухові ураження кісток скелету є високоенергетичною травмою, що потребує застосування сучасних діагностичних методів та застосування інноваційних технологій лікування для даної категорії пацієнтів.

Апарат рентгенівської денситометрії дозволяє досліджувати та вимірювати мінеральну щільність хребта в передньозадній та боковій проекціях, проксимального відділу стегнової кістки, передпліччя та всього тіла, а також оцінювати ризик остеопоротичних переломів за допомогою програми FRAX. Для педіатрії надаються окремі програми, що дозволяють проводити дослідження хребта, стегна, що особливо важливо у дітей з різною вродженою патологією ОРА, орфанними захворюваннями.

Для обгрунтування та пропозицій щодо закупівлі даного обладнання було залучено фахівців відділу функціональної діагностики, спеціалістів з рентгенівської денситометрії. Проведено дослідження ринку та  аналіз  пропозицій провідних виробників таких систем, які представлені на ринку України, а саме GE Healthcare (США), HologicInc. (США), OsteoSysCo. (Південна Корея), FujiFilm (Японія).

Для ефективної роботи апарат рентгенівської денситометрії повинен мати наступні основні медико-технічні характеристики: програми дослідження хребта в передньо-задній проекції, проксимального відділу стегнової кістки, «Педіатрія» (хребет, стегно, все тіло), «Морфометрія хребта»  - цифрова оцінка хребців грудного та поперекового відділів хребта (DVA) та «Все тіло»; швидкий час проведення сканування; мінімальне дозове навантаження при стандартних дослідженнях; мінімальну похибку (не більше 1%); фантоми для перевірки роботи технічної та діагностичної точності апарата (калібрувальний фантом та фантом хребта); програму FRAX, яка дозволяє прогнозувати десятирічний ризик остеопоротичних переломів.

Завантажити файл для детального перегляду інформації >>> 



Інші матеріали