• Русский (ru)
  • Українська (ua)

діагностика
(044)288-01-32
(044)486-36-36
реєстратура
(044)486-18-65

Клініка №1: Відділення кістково-гнійної хірургії

Адреса:
вул. Бульварно-Кудрявська,27,
м. Київ 01601
7 поверх клінічного корпусу (ліве крило)

Контактний телефон:
+38 (044) 486-69-83

Інше:
www.травма.net
Графік роботи:
Понеділок – П'ятниця
з 9:00-17:30

Консультаційні дні:
Четвер
з 9:00-14:00

Операційні дні:
Понеділок, Середа

Завідуючий:
Доктор медичних наук, професор. Грицай Микола Павлович.

GritsayMP

Завідувач клінікою:

Автор понад 200 наукових праць, у тому числі 3 монографій, присвячених вивченню особливостей клінічного перебігу, пошуку методів та пластичних матеріалів для комплексної терапії кістково-гнійної інфекції залежно від ґенезу патологічного процесу, його локалізації, віку пацієнтів та впливу хронічного іонізуючого опромінювання на організм хворих, доктор медичних наук, професор

Грицай Микола Павлович

 

У клініці кістково-гнійної хірургії ДУ «ІТО НАМН України» виконується весь спектр хірургічних втручань при остеомієлітичних процесах, гнійних артритах, септичних ускладненнях ендопротезування суглобів за найсучаснішими методиками.

Основною діяльністю відділення є вивчення удосконалення та впровадження сучасних технологій в лікування вищевказаних категорій хворих. За рік у відділенні отримують комплексне оперативне лікування з приводу ускладнень після травм та оперативних втручань опорно-рухової системи близько 300 хворих.

Наукові розробки і практична діяльність відділення:

  • Лікування наслідків травм кінцівок (деформацій, вкорочень).
  • Реконструктивно-відновлюючі ортопедичні втручання після інфекційних ускладнень в тому числі після металоостеосинтезу (накладного, внутрішньо кісткового та черезкісткового).
  • Лікування остеомієліту кінцівок методом керованого черезкісткового остеосинтезу за Ілізаровим.
  • Лікування несправжніх суглобів, кісткових дефектів, незрощених зламів (з та без шкірного дефекту) ускладнених та неускладнених інфекційним процесом.
  • Лікування гематогенного остеомієліту різної локалізації в тому числі і атипові форми у дорослих та дітей (абсцес Броді, остеомієліт Гарре, пухлиноподібний остеомієліт).
  • Вільна та невільна кісткова пластика в лікуванні хронічного остеомієліту опорно-рухового апарату в дорослих та дітей.
  • Лікування гнійних артритів.
  • Лікування гнійних ускладнень після ендопротезування суглобів.
  • Тимчасове спейсерування великих суглобів після гнійних уражень (гнійні артрити, гнійні ускладнення після первинного ендопротезування з подальшим реендопротезуванням).

Для лікування широко використовуються стрижневі та спице-стрижневі апарати зовнішньої фіксації. За допомогою комплексного лікування успішно здійснюється ліквідація гнійного процесу з досягненням консолідації уламків в оптимальні терміни при незрощених переломах, несправжніх суглобів, виправлення деформацій кінцівок, а також заміщення дефектів кісток, подовження кінцівок з корекцією імунологічного та метаболічного статусів.

Впроваджене в клініці одноетапне комплексне лікування переломів що незрослись, та хибних суглобів довгих кісток кінцівок, ускладнених остеомієлітом, дозволяє в 1,5-2 рази скоротити терміни лікування.