Якщо сильно болить поперек, та не проходить більше трьох днів, потрібно звернутися до ортопеда

Якщо сильно болить поперек, та не проходить більше трьох днів, потрібно звернутися до ортопеда

Наталія САНДРОВІЧ, «ФАКТИ»
23.10.2015

Біль в   спині вважається майже неминучим супутником старості. Звична картина: дідусь, у   якого на   попереку намотаний вовняний шарф, або бабуся, утеплити спину пуховою хусткою.

–   Після 60 років більшість людей скаржиться на   біль в   спині, яка іноді віддає в   руку або ногу ,   – розповідає   ортопед-травматолог, старший науковий співробітник Інституту травматології та & nbsp ; ортопедії Національної академії медичних наук України кандидат медичних наук Яків Фіщенко . –   Пацієнт звертається до   лікаря, тому що його, наприклад, турбує біль в   області тазостегнового суглоба, що йде по   задньої поверхні стегна, але   на   рентгенівському знімку видно: проблема в   попереку. З   віком у   людини розвиваються дегенеративно-дистрофічні зміни в   хребті: старіють тіла хребців, міжхребцеві диски, зв’язки, м’язи, нерви. Також кісткова тканина втрачає щільність і   виникає остеопороз.

–   Які причини викликають біль в   спині?

–   Молоді люди найчастіше звертаються по   приводу протрузії (випинання) і   грижі міжхребцевих дисків. Диски страждають як від   перевантажень хребта, так і   в   результаті мікротравм при звичайній щоденній навантаженні. Через прямоходіння, яким людини «нагородила» еволюція, а   також зайвої ваги, сидячого способу життя і   малорухомості, зловживання кавою, алкоголем і   шкідливою їжею прискорюється старіння дисків. Вони втрачають рідину, погано працюють як амортизатори. Тому у   людини виникає біль в   хребті, часто в   найбільш рухливих його частинах   – шиї і   попереку. Також малорухливий спосіб життя погано позначається на   суглобах хребта (між двома суміжними хребцями знаходяться два суглоба), прискорюючи їх   старіння і   викликаючи артроз. У   літніх людей біль в   спині частіше обумовлена ​​поперековим спінальним стенозом   – звуженням спинномозкового каналу.

–   Як позбутися від   болю?

–   Якщо захворіла спина, чи не   варто займатися самолікуванням, втираючи різні мазі і   настойки в   болюче місце. Слід звернутися до   лікаря, щоб він   призначив лікування (зазвичай нестероїдний протизапальний препарат). Але   якщо больовий синдром не   проходить або з   часом виникає знову, а   звичне лікування не   допомагає, ми   робимо різні види блокад   – вводимо ліки безпосередньо в   місце роздратування нерва. Буває, що через деякий час біль знову повертається. Тоді проводимо процедуру, яка називається епідуральний адгезіоліз: в   стаціонарі ставимо пацієнтові катетер, через який вводимо в   спинномозковий канал набір препаратів, що знімають запалення і   набряк. Якщо і   це не   допомогло, можна застосувати нейромодуляцию нервових корінців, що знижує больову провідність: нерв обробляємо з   допомогою радіочастотних коливань і   зменшуємо сприйнятливість до   болю. Це вихід для літніх людей, які побоюються важкої операції на   хребті. За   останній рік у   нас було чотири-п’ять пацієнтів після 90 років, а   найстаршому виповнилося 96 років.

Як визначити причину болю в   спині? Є   Чи є протипоказання до   проведення блокади? Що допоможе попередити повторне поява больового синдрому? Як лікувати артроз суглобів хребта?

Телефонуйте в   редакцію по   телефону   0 (44) 236-90-69 .

Матеріал про   прямої лінії читайте в   суботу, 31 жовтня

http://fakty.ua/207578-prf